Danışma Kurulu Üyelerimiz

1 Şehir Hayali Çalışması Danışma Kurulu

Kerem Ateş

Tüketici Sorunları Derneği Genel Sekreteri

1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul Kadıköy’de  dünyaya gözlerimi açtım.  Son 2 seneye kadar hayatımın büyük çoğunluğunu Kadıköy’de geçirdim.  

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Mezunuyum. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.2016 yılından beri Tüketici Sorunları Derneği – TÜSODER Genel Sekreterlik görevini yürütüyorum. 

Kadıköy denildiğinde ilk akla Boğa Heykeli gelir. Çocukluğumda trafiğe açık  Bahariye caddesinde dolaşırdık. Şehrin değişimine yıllardır aynı bölgede yaşayan biri olarak şahit oldum. Moda’nın yeşil ve güzel sokakları, sahil şeridi, mis gibi deniz kokusunun ara sokaklara kadar hissedilmesi. Kadıköy’den vapura bindiniz mi ver elini Tarihi yarımada. İstanbul demek deniz demek, boğaz demek. İstanbul demek her sosyol açıdan tüm ülkenin prototipini görmek demek. 

Bu şehir için yapılacak çok işimiz var.